16.10.2013
Szanowni Państwo, sukcesywnie od wielu lat zagospodarowujemy przestrzeń Giżycka. Aktualnie na obszarze miasta obowiązuje piętnaście miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, które obejmują 35% powierzchni terenu miasta. W trakcie opracowania jest kolejnych siedem planów stanowiących dodatkowo 23% obszaru Giżycka.
I tak przygotowujemy miejscowe plan zagospodarowania przestrzennego terenu zabudowy usług turystycznych, zawartych między: jez. Kisajno, jez. Tajty, ul. Moniuszki a zach. granicą działki nr 340/13 w Giżycku, obszaru położonego przy ul. Moniuszki, między Kanałem Niegocińskim a granicą administracyjną miasta, terenu zabudowy mieszkaniowo-usługowej przy ul. Warszawskiej w Giżycku, terenu zawartego między jeziorem Niegocin, Kanałem Giżyckim, ulicami: Kolejową, Gdańską, Jeziorną, północną granicą działki nr 302/33 oraz granicą administracyjną miasta Giżycka, terenu zawartego między ulicami: Dąbrowskiego, Warszawską, Bohaterów Westerplatte i Kolejową w Giżycku, terenu Twierdzy Boyen, zawartego między ul. Moniuszki, jez. Niegocin i Kanałem Niegocińskim w Giżycku oraz terenu zabudowy mieszkalno-usługowej, zawartego między: Kanałem Giżyckim, jez. Niegocin, ul. Moniuszki i jez. Kisajno w Giżycku.
Drodzy Mieszkańcy, opracowanie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego jest priorytetem dla miasta. Z jakiego powodu? Ze względu na niewątpliwe korzyści przede wszystkim dla inwestorów i mieszkańców, którzy nie powinni być zaskakiwani tym, co może pojawić się w ich sąsiedztwie. Ponadto plan miejscowy reguluje ważne rozwiązania dotyczące układów komunikacyjnych, zabezpieczając odpowiednie tereny na rozbudowę układów dotychczasowych, jak również na budowę nowych. Plan wskazuje klasyfikację ulic oraz innych szlaków komunikacyjnych regulując docelową strukturę ich własności. Ustalenia planu wyznaczają dopuszczalne wskaźniki w zakresie zabudowy i muszą być zgodne ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego (studium określa kierunki rozwoju dla całego miasta, lecz nie stanowi podstawy prawnej do wydawania decyzji administracyjnych). Restrykcyjnie nakreślone normy w zakresie dopuszczalnego rodzaju zabudowy oraz parametrów technicznych zabudowy, pozwalają uniknąć chaosu przestrzennego wprowadzając spójność form architektonicznych, zarówno na terenach objętych inwestycją jak i dotychczas niezabudowanych. Plan miejscowy zawiera ograniczenia w zabudowie, zakazy zabudowy, strefy ochrony konserwatorskiej, obiekty zabytkowe, strefy chronionego krajobrazu, wskazania dla przebiegu sieci telekomunikacyjnych, energetycznych, gazowych, kanalizacyjnych itp. Dla obszarów objętych planem zagospodarowania przestrzennego procedura poprzedzająca proces budowlany jest łatwiejsza i krótsza. W przypadku terenu objętego dokumentacją planistyczną nie trzeba wydawać decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, w związku z czym inwestor oraz gmina nie ponoszą kosztów opracowania decyzji. I najważniejsza sprawa, to fakt, że potencjalny inwestor może uzyskać szybką informację o terenach przez niego poszukiwanych, w tym o możliwościach zabudowy, obsłudze komunikacyjnej, uzbrojeniu terenu oraz przeznaczeniu terenów sąsiednich. Docelowo określenie polityki przestrzennej w planach zagospodarowania ma na celu zrównoważony rozwój zarówno pod względem architektoniczno – urbanistycznym jak i gospodarczo – społecznym i w konsekwencji przyczynia się do poprawy jakości życia w szerokim znaczeniu.
Szanowni Państwo, nasza szkoła na Wilanowie obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia. Uroczystości związane ze świętem Zespołu Szkół nr 1 odbywają się dwuetapowo. W minioną niedzielę odbyła się w kościele pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbe uroczysta Msza Święta w intencji popularnej giżyckiej „Trójki”. Natomiast na 18 października zaplanowano część artystyczną w Zespole Szkół nr 1. Gratuluję pięknego jubileuszu i życzę dalszego rozwoju oraz kolejnych lat bogatych w sukcesy i najwyższe osiągnięcia uczniów. Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły życzę nieustającej motywacji w wypełnianiu misji pedagogicznej, dobrych wyników w kształceniu i wychowaniu młodych giżycczan. Życzę samych pozytywnych efektów w kształtowaniu prawidłowych postaw naszych dzieci oraz młodzieży. Wszystkim uczniom byłym i obecnym gratuluję dobrego wyboru szkoły i zaangażowania w życie Zespołu Szkół nr 1. Życzę samych szóstek, sukcesów edukacyjnych i sportowych oraz realizacji pasji związanej ze zdobywaniem wiedzy.
Pragnę również złożyć najserdeczniejsze gratulacje dyrekcji, kadrze pedagogicznej, pracownikom administracji i obsługi oraz całej społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 4 w Giżycku z okazji Święta Szkoły. Dziękuję również Gimnazjum nr 1 za zaproszenie na uroczystą Mszę Św. z okazji Ogólnopolskiego Dnia Papieskiego w intencji społeczności szkoły, która odbyła się ubiegłą niedzielę w Sanktuarium Św. Brunona w Giżycku. Natomiast Zarządowi Nauczycielskiego Koła Emerytów i Rencistów w Giżycku bardzo dziękuję za zaproszenie na coroczne spotkanie okazji Dnia Edukacji Narodowej. Życzę Państwu dużo zdrowia i wszystkiego dobrego.
Drodzy Giżycczanie, kilka dni temu kilka par w naszym mieście obchodziło Jubileusz 50-lecia i 60-lecia małżeństwa. Miło mi poinformować, że jedna z giżycczanek obchodziła setne urodziny. To również piękny Jubileusz. Serdecznie gratuluję Pani Zofii i życzę, dużo, dużo zdrowia i szczęścia rodzinnego.
Serdecznie dziękuję za zaproszenia na wszelkie uroczystości, spotkania i imprezy, które odbyły się w mijającym tygodniu w naszym mieście.
Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska
O serwisie | | | Rejestracja | | | Logowanie | | | Aktualności | | | Nasze miasto | | | Kontakt z nami | | | Deklaracja dostępności |