|
|
Nr wniosku WND-RPWM.04.02-28-012/09
Regionalny Program Operacyjny Warmia i Mazury 2007 - 2013
Oś priorytetowa: 4 Rozwój, restrukturyzacja i rewitalizacja miast
Działanie: 4.2 Rewitalizacja miast
Kwota dofinansowania:
2.688.180,32 zł (70% wartości projektu)
Wkład własny gminy:
1.152.077,28 zł
Termin realizacji:
rok 2011
Planowane przedsięwzięcie ma na celu polepszenie bezpieczeństwa na terenie parku i parkingu oraz zwiększenie atrakcyjności terenu wypoczynkowego pod względem estetyki oraz formy wypoczynku (urozmaicenie roślinności, zwiększenie nasłonecznienia terenu, fontanna, plac zabaw, nowe miejsca parkingowe) w rejonie ul. Warszawskiej i ul. Smętka w Giżycku.
"Projekt rewitalizacji parku przy ul. Warszawskiej”
Obecnie teren wykorzystywany jest jako park, natomiast plac na którym zostanie wybudowany parking, przed wieloma laty był częściowo utwardzony lub zabudowany. W jego otoczeniu znajduje sie zróżnicowana zabudowa, od niskiej do wysokiej i od przedwojennej do nowej.
Park przed realizacją inwestycji (7.09.2010)
W istniejącej formie park wraz z parkingiem nie jest miejscem atrakcyjnym do wypoczynku, a świadczy o tym mała liczba użytkowników. Nic dziwnego, ponieważ obecnie park nie jest miejscem bezpiecznym nie tylko pod względem techniczno-użytkowym, ale również pod względem społecznym, gdzie występuje wysoki poziom przestępczości.
Park, utworzony w latach 70-tych XX wieku, przekształcony z XIX wiecznego cmentarza, położony jest w centrum miasta, jako enklawa ograniczona ulicą Warszawską od strony południowej, ulicą Smętka od strony zachodniej oraz przyległymi posesjami. Na obszarze parku znajdują sie ciągi piesze o nawierzchni gruntowej. Park charakteryzuje brak harmonijnego, płynnego, osiowego układu alei oraz nierównomierne rozmieszczenie drzewostanu. Naturalna szata roślinna nie jest zbyt urozmaicona.
Po przeprowadzeniu inwentaryzacji w ramach planowanej przebudowy istnieje konieczność wycinki drzew i krzewów, która zostanie zrekompensowana nasadzeniem nowych drzew i krzewów. Przewiduje sie, że zrewitalizowany obszar projektu poprawi bezpieczeństwo mieszkańców i turystów poprzez wybudowanie ciągów pieszych wraz z niezbędnym oświetleniem, zwiększy liczbę mieszkańców aktywnie wypoczywających nie tylko wśród najmłodszych, dla których przewiduje sie zakup i montaż nowoczesnego placu zabaw, ale również dla osób starszych, którzy do swojej dyspozycji będą mieli aleje, ale również jedną z najbardziej atrakcyjnych budowli w parku - fontannę.
Park przed realizacją inwestycji (7.09.2010)
Zakłada się, że zagospodarowanie parku przy ul. Warszawskiej będzie początkiem zmian na terenie rewitalizowanym. Zgodnie z założeniami LOKALNEGO PROGRAMU REWITALIZACJI przewiduje się rozwój przedsiębiorczości na terenach przyległych do parku, a tym samym zmniejszy sie stopa bezrobocia w Giżycku. Zwiększenie dostępności i podniesienie jakości istniejącej infrastruktury sportu i rekreacji w kierunku całorocznego, wielofunkcyjnego obiektu to cel przedsięwzięcia inwestycyjnego Miasta Giżycka. Dzięki planowanej realizacji inwestycji nastąpi wzbogacenie obecnej oferty w zakresie usług sportowych, rekreacyjnych dla mieszkańców Giżycka i turystów.
Park przed realizacją inwestycji (7.09.2010)
Podejmowane działania w ramach projektu mają na celu przede wszystkim poprawę jakości życia mieszkańców oraz wzrost atrakcyjności turystycznej Giżycka. Ukierunkowane zostały także na poprawę estetyki przestrzennej Miasta, dostosowanie ciągów komunikacyjnych do potrzeb mieszkańców, co dodatkowo wpłynie na podniesienie poziomu oraz jakości życia. Nowa przestrzeń podniesie też walory środowiskowe.
Powierzchnia zagospodarowania parku zajmuje obszar 3,2184 ha. Powierzchnia parkingu zajmuje obszar 0,2488 ha. Ogółem powierzchnia zagospodarowania parku wraz z parkingiem wynosi 3,4672 ha.
Zakres prac projektowych obejmuje:
Założenia historyczne ogrodów do koncepcji rewitalizacji parku
Zasadą tworzenia ogrodów w drugiej połowie XIX i na początku XX wieku była ich osiowość i symetria z zastosowaniem malowniczo-krajobrazowych układów zadrzewień, łączonych z elementami płaszczyznowymi, zwłaszcza w części wejściowej a także - jako wydzielone fragmenty. Cechą charakterystyczną parków był element widokowy na horyzoncie, gdzie punkty widokowe łączyły szpalery drzew, głównie lip lub kasztanowców.
"Projekt rewitalizacji parku przy ul. Warszawskiej”
Na kanwie takich układów został utworzony w połowie XIX wieku cmentarz ewangelicki przekształcony w latach 70 XX wieku na park. W celu uzyskania rewitalizacji parku, trudno wzorować się bezpośrednio na typowych założeniach parkowych sprzed dwóch stuleci z racji pełnionej wcześniej funkcji obiektu. Lokalizacja terenu w centrum miasta sprzyja wypoczynkowi, (choć park przez bliskie sąsiedztwo z zabudowaniami jest ograniczony w linii horyzontu i w związku z tym brak w nim dalekich powiązań widokowych), to jednak można sie tu dopatrzeć podobieństwa w elementach geometrycznych, np. placyk przy wejściu z placu targowego, zejście ze schodów z ulicy Warszawskiej, reszta parku to układy krajobrazowe.
Cennym elementem parku jest wiekowy drzewostan ponieważ to on jest podstawą do uzyskania formy XIX-wiecznego parku i przekłada się bezpośrednio na układ oraz formę elementów szaty roślinnej.
Projekt stara się odtworzyć krajobrazowy układ założenia, połączony z placami i detalami geometrycznymi. Usunięta zostanie roślinność kolidująca z układem kompozycyjnym, czyli zdeformowane samosiejki i zagęszczające istotne miejsca parku. Wprowadzone zostaną nowe nasadzenia zgodne z idea parków krajobrazowych.
Park przed realizacją inwestycji (7.09.2010)
Parking przed realizacją inwestycji (7.09.2010)
Parking przed realizacją inwestycji (7.09.2010)
Park w trakcie realizacji inwestycji (sierpień 2011)
Park w trakcie realizacji inwestycji (sierpień 2011)
Park w trakcie realizacji inwestycji (sierpień 2011)
Parking w trakcie realizacji inwestycji (sierpień 2011)
Parking w trakcie realizacji inwestycji (sierpień 2011)
Park w trakcie realizacji inwestycji (listopad 2011)
Park w trakcie realizacji inwestycji (listopad 2011)
Park w trakcie realizacji inwestycji (listopad 2011)
Parking w trakcie realizacji inwestycji (listopad 2011)
Park w trakcie realizacji inwestycji (listopad 2011)
Park w trakcie realizacji inwestycji (listopad 2011)
projekt zagospodarowania terenu
POWIADOMIENIE O WYBORZE OFERTY - ARTYKUŁ PROMOCYJNY
POWIADOMIENIE O WYBORZE OFERTY- TABLICA PAMIĄTKOWA
Projekt zagospodarowania terenu wraz z załącznikami:
planem sytuacyjnym i wizualizacjami dostępny w BIPie zobacz...
"Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy"
Projekt pn. „Zagospodarowanie parku wraz parkingiem w rewitalizowanym śródmieściu miasta Giżycka”
dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013
Na publikacje artykułu promocyjnego dotyczącego projektu pn. „Zagospodarowanie parku wraz z parkingiem w rewitalizowanym śródmieściu miasta Giżycka” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.
1. Postanowienie ogólne
W związku z faktem, że Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację przedmiotu zamówienia kwotę poniżej wyrażonej w PLN rozwartości 14,0 tys. EURO zamówienie będzie realizowane na podstawie Kodeksu Cywilnego, zatem zapytanie ma jedynie charakter sondażowy.
2. Zamawiający: Gmina Miejska
Urząd Miejski w Giżycku (podmiot realizujący zamówienie)
al. 1 Maja 15, 11-500 Giżycko
tel. 087 7324 113; fax. 087 428 52 41
NIP 845-10-02-471
e-mail: urzad@gizycko.pl
osoba do kontaktów: Magdalena Fuk – Inspektor w Wydziale Techniczno – Inwestycyjnym
3. Opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest jednokrotna publikacja artykułu promocyjnego o znaczeniu ponadpowiatowym, regionalnym dotyczącego projektu pn. „Zagospodarowanie parku wraz z parkingiem w rewitalizowanym śródmieściu miasta Giżycka”
Pozostałe wymogi:
- ogłoszenie w kolorze;
- powierzchnia ogłoszenia A4;
- publikacja artykułu przed dniem 15-07-2012
- projekt graficzny wykonany przez Wykonawcę po dostarczeniu materiałów przez Zamawiającego.
5. Opis sposobu przygotowania oferty, termin i forma składania ofert:
1) Oferta powinna zawierać: nazwę i adres Wykonawcy, planowany termin publikacji artykułu, cenę ofertową netto, brutto, VAT. Zaoferowana cena winna uwzględniać wykonanie wszystkich prac i czynności oraz zawierać wszelkie koszty związane z realizacją zamówienia, świadczonego przez okres i na warunkach określonych w ofercie Wykonawcy, w tym także koszty z tytułu przeniesienia majątkowych praw autorskich.
2) Ofertę należy przesłać drogą elektroniczną do dnia 15 czerwca 2012 r.
6. Pozostałe informacje
Zamawiający planuje podpisanie zlecenia na publikację do dnia 19 czerwca 2012 r.
O serwisie | | | Rejestracja | | | Logowanie | | | Aktualności | | | Nasze miasto | | | Kontakt z nami | | | Deklaracja dostępności |